DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Galerie Pro radost

Galerie Pro radost

Provozní doba Galerie: Po - Pá 10h - 18h (dle hostů a domluvy se zavírá !!!! )

                                     Sobota +  Neděle dle domluvy

Možnost rezervací na soukromé akce (jednání, produkce, posezení atd.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Představíme Vám zde umělce, kteří u nás budou mít vystavené obrazy nejen k prodeji, ale i pro potěchu ducha:

 

JIŘÍ NEBENFÜHR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Narodil jsem se v Brně v roce 1969, v měsíci a dni, který láme znamení Lva a Panny.

Tato rozpolcenost mi vydržela po celý můj život. Pero či tužku jsem držel v ruce od svých batolecích let, kdy jsem byl schopen namalovat první své vjemy, a zároveň tak kulatý míč, který mě stejně tak celý život provází.

Na základní škole v Brně jsem se zúčastnil pravidelně mnoha výtvarných soutěží v rámci tehdejšího socialistického myšlení, soutěže jako Děti, mír a umění apod., mě dostávaly do finálových celostátních kol. Vedle toho jsem měl štěstí, že jsem chodil na Lidovou školu umění na Antonínské ulici v Brně, kde jsem byl ve třídě prof. Ivana Kříže (pozdější děkan a rektor Výtvarné fakulty VUT v Brně). Tam jsem se seznámil s různými technikami malby, sochařství, výtvarných prací a zároveň se také zúčastňoval výtvarných soutěží pod touto LŠU, co si pamatuji, tak jsem měl úspěch na nějaké mezinárodní soutěži v Polsku. Ovšem vedle toho jsem hrál za vrcholový oddíl nejprve volejbal, po vzoru svých rodičů, a poté basketbal za Zbrojovku Brno. Rozpolcenost se ozvala a tak jsem dostal na výběr, buď sport anebo malování, v mé dětské duši zvítězil tehdy sport. A tak jsem se autodidakticky věnoval malování dál. Konec základní školní docházky se blížil a tak přišlo na výběr střední školy, se zkušenostmi ze soutěží a úspěchy z toho vyplývajících jsem se směle přihlásil na Umělecko-průmyslovou školu do Uherského Hradiště, na malbu a kresbu, jenomže v té době bylo potřeba doporučení tzv. výchovné poradkyně ze ZŠ, ta mi jej nedala s odůvodněním, že bych musel být jako Mikoláš Aleš, abych ho dostal. Přes všechny úspěchy mi tak bylo znemožněno na tuto školu jít. S pocitem křivdy jsem hledal jinou alternativu a tak přišlo na Polygrafickou školu, obor grafik – sazeč. Během těchto studií jsem se seznámil s grafikou a písmem. Tuto zkušenost jsem postupně využíval po celý svůj zbylý výtvarný život.

Grafice se věnuji tudíž už bezmála 27 let. Ilustruju knihy, dělám návrhy na různé tiskoviny od vizitek počínaje až po katalogy a knihy konče, navrhuji design objektů a to nejen dětských, včetně malování na stěny. Ve Slezském divadle v Opavě jsem byl pravidelným přispěvatelem do programů, v Moravském divadle už mám za sebou několik programů pro dětská představení (Hovnivál, My se vlka nebojíme …) a plakát Mužů ve zbrani, který je vlastně pomalovaný scénář. V Olomouci mám za sebou, se svými kolegy Petrem Kubesem, Petrem Jarčevským, Zdeňkem Tichým, Jardou Šimečkem aj., pár výstav … Galerie Patro, SunJet, Hospůdka na Barrandově v Posluchově, Moravské divadlo Olomouc Galerie Oldřicha Šimáčka (dnes již neexistující), Restaurace Bristol a RCO Olomouc. Techniku nemám vyhraněnou, ale poslední roky maluji akrylem, perem či tužkou.

Výstavy jsou inspirovány mými pocity a pochody duše za poslední roky.

Mimo jiné jsem předsedou Občanského sdružení Pro radost (zabývajícím se podporou kulturního dění v Olomouci a nejen tam) a vlastníkem malé firmy Skopino design (zabývající se výrobou ručně malovaných předmětů z různých druhů materiálu a vlastním designem všeho druhu).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PETR CHMEL

 

 

 

 

 

 

 

Narozen v Olomouci v roce 1979.

Vášeň pro výtvarno se u něj projevila už ve čtyřech letech, kdy ho rodiče zapsali do základní umělecké školy. Po ukončení střední školy vystřídal mnoho povolání. Pracoval jako učitel, geodet i barman.

Impulsem pro vlastní tvorbu a zároveň inspiračním zdrojem mu byla známá grafička Inge Kosková a právě zde je možné nalézt první počátek vlivu abstrakce, která je pro Petra příznačná. Jeoh abstrakce je hravá, autor se nebojí mnohovrstevnatosti motivů, vzájemně provázaných jak technicky, tak tématicky.

K hlubokým průnikům do tajů zátiší a krajinomalby jej uvedl akademický malíř Václav Hlaváč. Finálním a určujícím pro něj však bylo setkání s akademickým malířem Slavojem Kovaříkem v oblasti abstrakce a s představitelem klasické malby Janem Stratilem.

Samostatné výstavy:

Olomouc - Galerie OSA, Galerie Oldřicha Šimáčka při MDO;

Brno - Galerie Galeryje 9;

Praha - Veltrusy;

London - Galerie Foundry;

Úspěchy:

4. místo v celostátní souteži o ilustraci Dějin světa od J. R. Robertse;